O nas

Przychodnia weterynaryjna „Na Krakowskiej” działa od 1.07.2013. Położona jest w Będzinie, przy ul. Krakowskiej 139 – jest to na granicy Będzina i osiedla Mydlice w Dąbrowie Górniczej.

Przychodnia prowadzona jest przez małżeństwo lekarzy weterynarii – lek.wet. Magdalenę Kamieniarz i lek. wet. Piotra Kamieniarza.

 

Lek. wet. Magdalena Kamieniarz

Ukończyłam studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w 2008 r.
Po studiach odbyłam 8 m-czny staż w Klinice Weterynaryjnej Małych Zwierząt „Brynów” w Katowicach,  następnie przez 4 lata pracowałam w Przychodni Weterynaryjnej „Felis” w Brzeszczach.

W trakcie swojej praktyki uczestniczyłam w warsztatach pt.

Diagnostyka laboratoryjna w Praktyce we Wrocławiu (2012r), podczas których nauczyłam się wykonywać badanie rozmazów krwi oraz badanie osadu moczu.

Ukończyłam kurs usg I stopnia pt. Ultrasonografia jamy brzusznej u psów i kotów w klinice Therios w Myślenicach (2011r), 

kurs usg pt Diagnostyka ultrasonograficzna jamy brzusznej małych zwierząt – kurs podstawowy w Poznaniu (2013r)

kurs Dermatologii Klinicznej Psów i Kotów (2015),

kurs USG układu moczowego, układu rozrodczego, nadnerczy (2018),

kurs USG układu pokarmowego, śledziony, wątroby, trzustki (2018),

kurs USG jamy brzusznej małych zwierząt – poziom średniozaawansowany (2019),

kurs podstawowy kardiologii psów i kotów (2019),

warsztaty anestezjologiczne (2019)

cykl szkoleń usg z lek.wet W.Kindą (marzec, kwiecien, maj, czerwiec 2021)

kurs otologii klinicznej prowadzony przez lek.wet Karaś-Tęczę (maj 2021)

kurs ekstrakcji zębów u kotów prowadzony przez dr. Gawora i dr. Jodkowską (czerwiec 2021)

Uczestniczyłam w licznych konferencjach weterynaryjnych. Interesuje się diagnostyką laboratoryjną, dermatologią oraz diagnostyką ultrasonograficzną.

magda

Lek.wet. Magdalena Kamieniarz

Lek. wet. Piotr Kamieniarz

Ukończyłem studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w 2006r. Po Studiach odbyłem roczny staż w Klinice Weterynaryjnej „Interwet” we Wrocławiu oraz staż na klinikach Veterinärmedizinische Universität w Wiedniu. Od 2007r. przez 7 lat pracowałem w Klinice weterynaryjnej „Orka” w Czechowicach-Dziedzicach.

W przychodni zajmuję się chirurgią miękką oraz ortopedią.
Uczestniczyłem w szkoleniach:

2011r.:

Ultrasonografia jamy brzusznej u psów i kotów – kurs I stopnia w Klinice „Therios”, szkolenie pod kierunkiem dr Jacka Ingardena

2013r:

Diagnostyka laboratoryjna w Praktyce we Wrocławiu , szkolenie prowadzone przez dr. Janinę Łukaszewską.

2016r:

certyfikat szkolenia Śląskiej Polikliniki Weterynaryjnej pod kierunkiem dr Jerzego Kirsteina w Katowicach , w zakresie ortopedii kończyny miednicznej psów i kotów. Obejmuje on zabiegi takie jak: DARoplastyka, TPLO CWO, stabilizacja stawu kolanowego metodą szwu bocznego, zwichnięcie rzepki ( sulcoplastyka oraz transpozycja guzowatości piszczelowej ).

2017r:

-certyfikat z zakresu stosowania metody Zespol, stosowanej w osteosyntezie, prowadzący dr Jan Sygnatowicz w Dąbrowie Górniczej

-certyfikat z zakresu ortopedii kotów , szkolenie odbyło się w ośrodku dla lekarzy weterynarii w Tuttlingen w Niemczech, pod kierunkiem Dr. Dennego Hamisha oraz Dr Shane’a Guerleina.

-certyfikat metody TTA X-Porous , szkolenie odbyło się w Brnie w Czechach a prowadzącymi byli ortopedzi z Włoch ( Gian Luca Rovesti ) oraz Czech ( Martin Novak , Jan Cucka ) .

– szkolenie prowadzone przez dr Dariusza Niedzielskiego dotyczące zastosowania płyt blokowanych w osteosyntezie Dąbrowa Górnicza.

2018r:

– certyfikat organizacji AO (Arbeitsgemeinschaft fur Osteosynthesefragen) poziom podstawowy, prowadzący Gareth Arthurs (Wielka Brytania), Bruno Peirone (Włochy), międzynarodowe szkolenie odbyło się w Warszawie

2019r:

– szkolenie z zakresu radiologii klinicznej układu oddechowego psów i kotów, szkolenie przeprowadzone przez Śląską Poliklinikę weterynaryjną

– warsztaty anestezjologiczne, prowadzone przez dr. Piotra Skrzypczaka

– certyfikat AO (Arbeitsgemeinschaft fur Osteosynthesefragen)  poziom zaawansowany, prowadzący Gareth Arthurs (Wielka Brytania), Bruno Peirone (Włochy), międzynarodowe szkolenie odbyło się w Warszawie.

piotr

Lek.wet. Piotr Kamieniarz

WETERYNARZ BĘDZIN, WETERYNARZ DĄBROWA GÓRNICZA

Zapisz